VII Środkowopolski rajd rowerowy ” 10 lat Centralnego Łuku Turystycznego na szlakach turystycznych”

 

Zapraszamy na kolejną edycję znanego i lubianego rajdu organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Centralny Łuk Turystyczny”. Tym razem w nowych warunkach i z pewnymi ograniczeniami związanymi z COVID-19. Zapraszamy na dwudniowy, bardziej kameralny (limit 30 osób) rajd rowerowy w dniach 12-13 września 2020.

Organizatorzy zapewnią uczestnikom: noclegi w warunkach turystycznych – konieczne zabranie materaca lub karimaty oraz śpiwora (bardzo wskazane jest zabranie własnego namiotu), dostęp do łazienek i sanitariatów, wrzątek, kawę i herbatę w miejscach noclegów, ciepły posiłek i wkład do ogniska, przewóz bagażu( w tym namiotów), znaczek rajdowy, ubezpieczenie NNW, podstawowy serwis rowerowy, opiekę przewodników na trasie, upominki dla zwycięzców konkursów. Rajd rozpocznie się i zakończy w Łęczycy. 12 IX (sobota) zbiórka o godz. 9.00-9.30 pod Urzędem Miasta w Łęczycy ul. M. Konopnickiej 14.

UWAGA ! Ze względu na trudności z dojazdem PKP (komunikacja zastępcza na odcinku Zgierz -Łęczyca-Kutno) istnieje możliwość dojazdu samochodem i pozostawienie go na wskazanym, zabezpieczonym parkingu w Łęczycy przy Urzędzie Miasta.

Trasa rowerowa

Dzień 1: Łęczyca- Leszcze – Błonie – Borucice – Zagróbki – Odechów-Nowa Sobótka-Kotków – Rdutów-Wólka Czepowa – Krzewata –Kadzidłowa- Besiekiery – ok. 55 km
Po drodze m.in.: udział w wydarzeniach związanych z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, zwiedzanie dworków okolic Kłodawy, rzut oka na powstające Centrum Wielokulturowości „Dom na Skrzyżowaniu” w Nowej Sobótce.
Nocleg, posiłek, ognisko w Besiekierach w otoczeniu malowniczych ruin zamku.

Dzień 2: Besiekiery- Pieczew- Krzewie- Leszno- Zbylczyce- Świnice Warckie- Dzierżawy – Pełczyska Las-Zduny-Mniszki-Wilczkowice Górne-Łęczyca – ok. 50 km
W drodze powrotnej wiele atrakcji turystycznych i obiad w „Zalewajce”. Przewidziany przyjazd 15.30.

Pełny regulamin rajdu oraz warunki uczestnictwa zostaną wkrótce umieszczone na naszej stronie oraz profilu FB.

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres: centralnyluk@gmail.com

WAŻNE !!!

Na rajdzie obowiązuje przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad epidemiologicznych
Przed wyruszeniem na trasę uczestnicy są zobowiązani do podpisania

OŚWIADCZENIA COVID-19 (kliknij i pobierz)

OBOWIĄZUJĄ MIN. 2 METRY ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY OSOBAMI

ORAZ NAKŁADANIE MASECZEK W ODPOWIEDNIM MOMENCIE

O AKTUALNIE PANUJĄCYCH ZASADACH MOŻNA SIĘ DOWIEDZIE NA STRONIE RZĄDOWEJ POD ADRESEM (kliknij w link)

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU VII ŚRODKOWOPOLSKIEGO RAJDU ROWEROWEGO.

Serdecznie zapraszamy.

Łódzkie na plus

Zadanie publiczne VII Środkowopolski rajd rowerowy ” 10 lat Centralnego Łuku Turystycznego na szlakach turystycznych” jest realizowane przez LOT CŁT i współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego.