Zdrowie, relaks i przygoda – najlepsze baseny termalne w centrum Polski w uzdrowisku Uniejów
Każdy z nas marzy o odrobinie relaksu i zabawy w gronie rodziny lub przyjaciół w ciekawym miejscu. A co, jeśli do tego jeszcze z korzyścią dla zdrowia? To już prawdziwy błogostan 🙂 Polecamy Wam wyjątkowe miejsce na naszej mapie, w którym zaspokoicie wszystkie te potrzeby. Gorące źródła, wody lecznicze, świetny klimat i zabawa tak długo, jak tylko chcecie. W samym sercu uzdrowiska termalnego Uniejów znajdziecie zdecydowanie najlepsze baseny termalne w centrum Polski. Dowiedzcie się więcej o atrakcjach i zaletach wód Uniejowa.
Na skróty:
- Pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne Uniejów.
- Najlepsze baseny termalne w centrum Polski.
- Lecznicze wody termalne w Uniejowie.
- Zabiegi z użyciem wody geotermalnej w Uniejowie.
- Jakie schorzenia leczy się w Uniejowie?
- Gdzie najlepiej przenocować w Uniejowie?
- Już teraz zaplanujcie swój pobyt w Uniejowie.
Miejscowości uzdrowiskowych w Polsce mamy obecnie kilkadziesiąt (w 2017 roku było ich w naszym kraju 45). Czy wiecie natomiast, że pierwszym w Polsce uzdrowiskiem termalnym została miejscowość znajdująca się na terenie Centralnego Łuku Turystycznego – Uniejów? W 2008 r. miasto uzyskało świadectwa potwierdzające korzystne dla zdrowia właściwości wody geotermalnej i klimatu. Od 2012 r. Uniejów posiada – jako pierwsze miasto w Polsce – status uzdrowiska termalnego. Śmiałe inwestycje w obszarze turystyki i różnorodne sposoby wykorzystania wody geotermalnej spowodowały w ostatnich latach dynamiczny rozkwit miasta.
Uzdrowisko termalne Uniejów oferuje unikalne doświadczenie dla wszystkich, którzy pragną w pełni odprężyć się i zadbać o swoje zdrowie. Przyjemne kąpiele w termalnych basenach, relaksujące masaże, bogactwo przyrodnicze i malownicze otoczenie, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w tym wyjątkowym miejscu. Odkryj pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne i poczuj uzdrawiającą moc natury już dziś!
Nowoczesny kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów” to główny symbol Uniejowa. Dzięki sukcesywnemu rozbudowywaniu, zapewnia gościom, zarówno tym młodszym, jak i starszym, ogromną gamę atrakcji. Znajdziecie tu m.in. baseny termalne kryte i otwarte, zespół odnowy biologicznej, restaurację, a także klub z kręgielnią. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na świeżym powietrzu przez cały rok.
Wypróbujcie np. kąpiel w podgrzewanych basenach solankowych, basenach rekreacyjnych z masażami, odwiedźcie wyspę z jacuzzi, dajcie się porwać nurtowi „dzikiej rzeki”. Kąpiel w solance wydobywanej z głębokości ponad 2 km da Wam wielką moc – odpręży, nawilży, rozgrzeje ciało, jak również złagodzi zmęczenie i stres. Dzieci natomiast mogą wyszaleć się na basenach ze zjeżdżalniami i brodzikami. Dodatkową atrakcją jest imponujący widok na zamek i park roztaczający się z basenów termalnych. Wyjątkowy klimat, różnorodność atrakcji równa się świetnej zabawie i zasłużonemu odpoczynkowi.
Fot. Uniejów
Uniejowska solanka jest wydobywana z głębokości ponad 2 km i u źródła ma temperaturę 68°C. To właśnie wysoka temperatura sprawia, że jest to woda termalna, a o Uniejowie mówimy jako o pierwszym polskim uzdrowisku termalnym. Woda z Uniejowa mineralna jest wodą chlorkowo-sodową (stężenie 0,66%), a jej właściwości lecznicze potwierdzone są wymaganymi świadectwami. Zawiera wyjątkowe cenne minerały takie jak m.in.:
- chlorek sodu (wspomaga leczenie chorób dermatologicznych i bardzo korzystnie wpływa na przemianę materii),
- kwas metakrzemowy (wykazuje korzystne działanie dla uwodnienia skóry i poprawy elastyczności, pomaga także w redukcji zmarszczek i cellulitu),
- jodki i fluorki (nieocenione w kuracjach pitnych przy niedoborach jodu i fluoru),
- wapń, magnez, wodorowęglany, związki siarki, żelazo, brom, potas.
Temperatura i skład wody decydują o jej właściwościach leczniczych.
Z relaksu i zabiegów z wykorzystaniem wody geotermalnej możecie skorzystać m.in. w czterogwiazdkowych hotelach: Aparthotel „Termy Uniejów”, Medical SPA Lawendowe Termy oraz Hotel Uniejów eco Active & Spa, a także w obiekcie sanatoryjnym Uzdrowisko Uniejów Park.
Główne dobro lecznicze Uniejowa (czyli termalna woda słona) powinno być stosowane w określony sposób, w zależności od zaleceń. Najczęściej wykorzystywaną metodą uzdrowiskową są kąpiele indywidualne w wannach oraz zbiorowo w basenach leczniczych. Dodatkowo z użyciem wody uniejowskiej stosuje się kuracje pitne i inhalacje.
- Pierwszą grupę stanowią pacjenci z chorobami ortopedyczno-urazowymi i neurologicznymi. Wśród nich są osoby np. po urazach, po protezoplastykach, z chorobami reumatoidalnymi, zwyrodnieniowymi, po udarach, czy z chorobą Parkinsona.
- Druga grupa to pacjenci z otyłością, zaburzeniami metabolizmu i zaburzeniami przewodu pokarmowego. Wodę uniejowską stosuje się wówczas w kuracjach pitnych.
- Trzecią grupę stanowią pacjenci z chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych. Zaliczają się do nich: zapalenia krtani, zaburzeni emisji głosu, przewlekłe zapalenia dróg oddechowych. Znaczną grupę wśród tych pacjentów stanowią nauczyciele, którzy stosują inhalacje z wody uniejowskiej.
- Poza zastosowaniem leczniczym, uniejowska woda posiada również właściwości wykorzystywane w medycynie estetycznej. Korzystanie z zabiegów wpływa na poprawę stanu skóry, zwiększa jej elastyczność i uwodnienie, a jednocześnie zmniejsza objawy naturalnego procesu starzenia.
Zamek Uniejów
Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich wraz z Domem Pracy Twórczej to wyjątkowa podróż w czasie w pięknym otoczeniu Parku Zamkowego.
Zagroda Młynarska w Uniejowie
Zespół muzealno-noclegowy w pobliżu Term Uniejów, w którym poczujecie się jak dawniej 🙂 To wyjątkowa okazja np. do przenocowania w wiatraku 🙂
Aparthotel Termy Uniejów
Dla osób ceniących nowoczesność, komfort i dobry styl. Na terenie obiektu znajduje się m.in. hotel, restauracja, Centrum Konferencyjne i strefa SPA.