Najlepsze baseny termalne w centrum Polski

Uzdrowisko termalne Uniejów

Zdrowie, relaks i przygoda – najlepsze baseny termalne w centrum Polski w uzdrowisku Uniejów

Każdy z nas marzy o odrobinie relaksu i zabawy w gronie rodziny lub przyjaciół w ciekawym miejscu. A co, jeśli do tego jeszcze z korzyścią dla zdrowia? To już prawdziwy błogostan 🙂 Polecamy Wam wyjątkowe miejsce na naszej mapie, w którym zaspokoicie wszystkie te potrzeby. Gorące źródła, wody lecznicze, świetny klimat i zabawa tak długo, jak tylko chcecie. W samym sercu uzdrowiska termalnego Uniejów znajdziecie zdecydowanie najlepsze baseny termalne w centrum Polski. Dowiedzcie się więcej o atrakcjach i zaletach wód Uniejowa.

 

Pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne Uniejów

Pierwsze w Polsce Uzdrowisko Termalne Uniejów
Pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne Uniejów

Miejscowości uzdrowiskowych w Polsce mamy obecnie kilkadziesiąt (w 2017 roku było ich w naszym kraju 45). Czy wiecie natomiast, że pierwszym w Polsce uzdrowiskiem termalnym została miejscowość znajdująca się na terenie Centralnego Łuku Turystycznego – Uniejów? W 2008 r. miasto uzyskało świadectwa potwierdzające korzystne dla zdrowia właściwości wody geotermalnej i klimatu. Od 2012 r. Uniejów posiada – jako pierwsze miasto w Polsce – status uzdrowiska termalnego. Śmiałe inwestycje w obszarze turystyki i różnorodne sposoby wykorzystania wody geotermalnej spowodowały w ostatnich latach dynamiczny rozkwit miasta.

Pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne Uniejów

Uzdrowisko termalne Uniejów oferuje unikalne doświadczenie dla wszystkich, którzy pragną w pełni odprężyć się i zadbać o swoje zdrowie. Przyjemne kąpiele w termalnych basenach, relaksujące masaże, bogactwo przyrodnicze i malownicze otoczenie, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w tym wyjątkowym miejscu. Odkryj pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne i poczuj uzdrawiającą moc natury już dziś!

 

Najlepsze baseny termalne w centrum Polski

Baseny termalne  w centrum Polski_Termy Uniejów
baseny termalne w Centrum Polski

Nowoczesny kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów” to główny symbol Uniejowa. Dzięki sukcesywnemu rozbudowywaniu, zapewnia gościom, zarówno tym młodszym, jak i starszym, ogromną gamę atrakcji. Znajdziecie tu m.in. baseny termalne kryte i otwarte, zespół odnowy biologicznej, restaurację, a także klub z kręgielnią. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na świeżym powietrzu przez cały rok. 

baseny termalne w Centrum Polski
baseny termalne w Centrum Polski

Wypróbujcie np. kąpiel w podgrzewanych basenach solankowych, basenach rekreacyjnych z masażami, odwiedźcie wyspę z jacuzzi, dajcie się porwać nurtowi „dzikiej rzeki”. Kąpiel w solance wydobywanej z głębokości ponad 2 km da Wam wielką moc – odpręży, nawilży, rozgrzeje ciało, jak również złagodzi zmęczenie i stres. Dzieci natomiast mogą wyszaleć się na basenach ze zjeżdżalniami i brodzikami. Dodatkową atrakcją jest imponujący widok na zamek i park roztaczający się z basenów termalnych. Wyjątkowy klimat, różnorodność atrakcji równa się świetnej zabawie i zasłużonemu odpoczynkowi.

 

Lecznicze wody termalne w Uniejowie

Lecznicze wody termalne w Uniejowie
Lecznicze wody termalne w Uniejowie

Uniejowska solanka jest wydobywana z głębokości ponad 2 km i u źródła ma temperaturę 68°C. To właśnie wysoka temperatura sprawia, że jest to woda termalna, a o Uniejowie mówimy jako o pierwszym polskim uzdrowisku termalnym. Woda z Uniejowa mineralna jest wodą chlorkowo-sodową (stężenie 0,66%), a jej właściwości lecznicze potwierdzone są wymaganymi świadectwami. Zawiera wyjątkowe cenne minerały takie jak m.in.:

  • chlorek sodu (wspomaga leczenie chorób dermatologicznych i bardzo korzystnie wpływa na przemianę materii),
  • kwas metakrzemowy (wykazuje korzystne działanie dla uwodnienia skóry i poprawy elastyczności, pomaga także w redukcji zmarszczek i cellulitu),
  • jodki i fluorki (nieocenione w kuracjach pitnych przy niedoborach jodu i fluoru),
  • wapń, magnez, wodorowęglany, związki siarki, żelazo, brom, potas.

Temperatura i skład wody decydują o jej właściwościach leczniczych.

 

Zabiegi z użyciem wody geotermalnej w Uniejowie

Aparthotel Termy Uniejów_baseny termalne w Centrum Polski
Uzdrowisko Uniejów Park

Z relaksu i zabiegów z wykorzystaniem wody geotermalnej możecie skorzystać m.in. w czterogwiazdkowych hotelach: Aparthotel „Termy Uniejów”, Medical SPA Lawendowe Termy oraz Hotel Uniejów eco Active & Spa, a także w obiekcie sanatoryjnym Uzdrowisko Uniejów Park.

Jakie schorzenia leczy się w Uniejowie?

Baseny termalne w Centrum Polski
Geotermalne wody lecznicze w Uniejowie

Główne dobro lecznicze Uniejowa (czyli termalna woda słona) powinno być stosowane w określony sposób, w zależności od zaleceń. Najczęściej wykorzystywaną metodą uzdrowiskową są kąpiele indywidualne w wannach oraz zbiorowo w basenach leczniczych. Dodatkowo z użyciem wody uniejowskiej stosuje się kuracje pitne i inhalacje.

Baseny termalne w Centrum Polski
  • Pierwszą grupę stanowią pacjenci z chorobami ortopedyczno-urazowymi i neurologicznymi. Wśród nich są osoby np. po urazach, po protezoplastykach, z chorobami reumatoidalnymi, zwyrodnieniowymi, po udarach, czy z chorobą Parkinsona.
  • Druga grupa to pacjenci z otyłością, zaburzeniami metabolizmu i zaburzeniami przewodu pokarmowego. Wodę uniejowską stosuje się wówczas w kuracjach pitnych.
  • Trzecią grupę stanowią pacjenci z chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych. Zaliczają się do nich: zapalenia krtani, zaburzeni emisji głosu, przewlekłe zapalenia dróg oddechowych. Znaczną grupę wśród tych pacjentów stanowią nauczyciele, którzy stosują inhalacje z wody uniejowskiej.
  • Poza zastosowaniem leczniczym, uniejowska woda posiada również właściwości wykorzystywane w medycynie estetycznej. Korzystanie z zabiegów wpływa na poprawę stanu skóry, zwiększa jej elastyczność i uwodnienie, a jednocześnie zmniejsza objawy naturalnego procesu starzenia.

Gdzie najlepiej przenocować w Uniejowie?

W duchu historycznym w klimatycznych i zaskakujących wnętrzach, a może w nowoczesnym stylu i podwyższonym standardzie? Baza noclegowa w Uniejowie jest bardzo rozbudowana. W pierwszej kolejności polecamy Wam następujące obiekty:

Zamek Uniejów

Zamek Uniejów

Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich wraz z Domem Pracy Twórczej to wyjątkowa podróż w czasie w pięknym otoczeniu Parku Zamkowego.

Zagroda Młynarska w Uniejowie

Zagroda Młynarska w Uniejowie

Zespół muzealno-noclegowy w pobliżu Term Uniejów, w którym poczujecie się jak dawniej 🙂 To wyjątkowa okazja np. do przenocowania w wiatraku 🙂

Aparthotel Termy Uniejów

Aparthotel Termy Uniejów

Dla osób ceniących nowoczesność, komfort i dobry styl. Na terenie obiektu znajduje się m.in. hotel, restauracja, Centrum Konferencyjne i strefa SPA.

Już teraz zaplanujcie swój pobyt w Uniejowie.

Zobaczcie sami jak prezentują się najlepsze baseny termalne w centrum Polski, skorzystajcie z zabiegów leczniczych i relaksu.
Serdecznie zapraszamy do uzdrowiska termalnego Uniejów.