32. Finał WOŚP w Centrum Polski

Już 28 stycznia 2024 r. odbędzie się 32. Finał WOŚP w Centrum Polski. Celem tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest „„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a motto zbiórki brzmi „Tu wszystko gra OK!”. Poniżej przedstawiamy harmonogram finałowych wydarzeń w miastach założycielskich Centralnego ŁUK-u Turystycznego – Łęczycy, Uniejowie i Kłodawie. Oczywiście zobaczycie także najciekawsze turystyczne gadżety bądź vouchery, które możecie wylicytować w aukcjach. Zachęcamy gorąco do udziału, grając wspieracie zakup sprzętów do oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

32. Finał WOŚP w Łęczycy

Co będzie działo się w Królewskim Mieście Łęczycy? W najbliższą finałową niedzielę z samego rana dzielni wolontariusze ruszą w miasto, ale miasto Łęczyca przygotowało też inne atrakcje z okazji finału WOŚP. Poniżej program wydarzeń, które odbędą się w Domu Kultury.

32. Finał WOŚP w Centrum Polski

Zachęcamy do udziału w atrakcjach w Domu Kultury. Na godziny 15:00 – 20:00 zaplanowane są także licytacje, na których znajdziecie mnóstwo cennych i oryginalnych przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców Łęczycy. Wylicytowanie ich to nie tylko wsparcie WOŚP, ale także możliwość nabycia wyjątkowej pamiątki z 32. Finału.

Licytacje WOŚP w Łęczycy

Do wylicytowania są m.in. gadżety lub vouchery turystycznie, historycznie i artystycznie związane z Królewskim Miastem Łęczyca: 

Usługi przewodnickie po Łęczycy i Tumie
Voucher na usługi przewodnickie po Łęczycy i Tumie

Biorąc udział w licytacji, możecie wygrać m.in. usługi przewodnickie po najciekawszych obiektach Łęczycy i Tumu, zaoferowane przez Henryka Pieczewskiego. Wycieczka z przewodnikiem obejmuje Skansen Zagrodę Chłopską, Archikolegiatę w Tumie, Grodzisko Łęczyckie oraz Muzeum w Łęczycy. Voucher dotyczy usług przewodnich, tj. do 5 godzin oprowadzania grupy o maksymalnej liczbie 40 osób. Bilety do zwiedzanych placówek należy zakupić we własnym zakresie.

Pakiet Łęczycki
Pakiet Łęczycki_32. Finał WOŚP w Centrum Polski

Pakiet Łęczycki stanowi nie lada gratkę dla czytelników, bowiem w pakiecie znajdują się aż cztery wyjątkowe publikacje o Łęczycy. Do tego kufel Barbórkowy oraz smycze z herbem miasta.

Wśród publikacji znajdziemy Łęczycki Elementarz wydany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET dedykowany dzieciom i zawierający przepiękne ilustracje w wykonaniu krakowskiej artystki Matyldy Daktyl. Bonusem jest zeszyt ćwiczeń. W tematyce dziecięcej pozostając, w Pakiecie znajdują się także Legendy Województwa Łódzkiego, których mecenasem wydania jest Burmistrz Paweł Kulesza.

Kolejną publikacją jest Historia grobami pisana, wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej, opisująca cmentarz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Ostatnią pozycją w Pakiecie jest publikacja o Łęczyckich Zakładach Górniczych, opisująca historię kopalni i nie tylko, ponieważ publikacja traktuje o całej działalności ŁZG z lat 1955-1992.

Wszystkie publikacje są w twardych oprawach.

Pakiety książek o Łęczycy od Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej 
Pakiet książek o Łęczycy
32. Finał WOŚP w Łęczycy

Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej przekazało publikacje, które będzie można wylicytować podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to książki opisujące historię naszego miasta, a wśród nich znajdziemy: dzieje miasta Łęczyca, „Historię grobami pisaną”, „Przewodnik po Łęczycy i regionie łęczyckim”, „Skrwawioną Bzurę”, „Analectę Dominicianę”, historię Łęczyckich Zakładów Górniczych oraz historię gminy Ozorków.
Książek jest dużo, dlatego będą one podzielone na dwa pakiety widoczne na zdjęciach. Dla pasjonatów historii regionalnej są to pozycje obowiązkowe.

Szkło artystyczne z motywami łęczyckimi – gadżety od Beaty Bechcińskiej
Ręcznie malowany kufel
Ręcznie malowany kubek Beata Bechcińska_WOŚP Łęczyca
Ręcznie malowana butelka

Po raz kolejny Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera Beata Bechcińska – lokalna artystka – która ponownie przekazała przedmioty swojego autorstwa na licytację. Są to gadżety, którymi można udekorować dom, jak i również przekazać komuś w prezencie. Każdy gadżet jest ręcznie malowany, a butelka, kufel oraz kubek zawierają łęczycki akcent.

Złote serduszko, przekazane przez Andrzeja Malinowskiego
Złote serduszko, przekazane przez Andrzeja Malinowskiego
Złote serduszko 32. Finał WOŚP w Centrum Polski

Złote serduszko, przekazane przez Andrzeja Malinowskiego, z grawerem „WOŚP 2024”. Serduszko to idealny gadżet, który można zachować na pamiątkę lub wręczyć komuś w prezencie.

Rycina Zamku Królewskiego autorstwa lokalnej artystki Mirosławy Żydek
32. Finał WOŚP w Centrum Polski_ rycina zamku w Łęczycy

Rycina Zamku Królewskiego została przekazana przez łęczycką artystkę panią Mirosławę Żydek. Rycina jest już oprawiona i gotowa do powieszenia na ścianie.

Obraz – Archikolegiata w Tumie autorstwa Janusza Jankowskiego
Obraz -Archikolegiata w Tumie_Janusz Jankowski

Do grania z Orkiestrą dołączył w Łęczycy także Janusz Jankowski, który przekazał obraz namalowany farbą akrylową. Obraz przedstawia jeden z najważniejszych polskich zabytków architektury romańskiej – Archikolegiatę w Tumie.

Jak widzicie, jest bardzo wiele turystycznych (a także masa innych) gadżetów przekazanych na licytację WOŚP przez mieszkańców Łęczycy. Skromna część przedmiotów poszła do Internetu. Pod linkiem poniżej zobaczcie, co można wylicytować, oczywiście wspierając przy tym Orkiestrę ❤

32. Finał WOŚP w Uniejowie

Przyszedł czas na kolejne ŁUK-owe ważne miasto i zarazem uzdrowisko termalne: Uniejów. Co będzie działo się podczas 32. Finału WOŚP w Uniejowie? Oczywiście tutaj również szykują się wielkie emocje 🙂

Gminny sztab WOŚP o numerze 3122 działający przy MGOK Uniejów zadbał o to, żeby podczas Wielkiego Finału nie zabrakło atrakcji. Wzorem lat ubiegłych finał uniejowskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ale to nie wszystko. Atrakcje i występy odbywać się będą również na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie.

Pełen scenariusz wydarzenia znajduje się na załączonym plakacie.

Uniejów_32. Finał WOŚP w Centrum Polski

W niedzielę 28 stycznia br. prawie 50 wolontariuszy będzie zbierało środki do orkiestrowych puszek na terenie Uniejowa, Wielenina, Wilamowa, i Spycimierza.

Żeby wesprzeć WOŚP nie trzeba czekać do Finału. Przypominamy że już dzisiaj można skorzystać z jednej z kilku możliwości wsparcia akcji. Na aukcję uniejowskiego sztabu WOŚP wystawione zostały liczne gadżety.

Do wylicytowania są m.in. gadżety lub vouchery turystycznie i rekreacyjnie związane z Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów: 

Wycieczka po Uniejowie z Przewodniczącym Rady Miejskiej
Wycieczka po Uniejowie_32. Finał WOŚP w Centrum Polski

Jedną z „perełek” uniejowskiej aukcji jest usługa przewodnicka – wycieczka po Uniejowie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Wójcikiem. Oprowadzi on grupę po mieście (i ew. okolicy) w ramach trwającego co najmniej dwie godziny spaceru, pokazując zabytki, miejsca cenne przyrodniczo w Uniejowie.

Czytaj więcej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie Tomasz Wójcik zaprasza na wycieczkę po Uniejowie i okolicach. Znawca dziejów Uniejowa i niezrównany gawędziarz opowie o przeszłości jednego z najciekawszych miast środkowej Polski, pokaże słynne zabytki i nieznane (nawet miejscowym) zakamarki, zaprowadzi w miejsca cenne przyrodniczo. Opowie także o ofercie, teraźniejszości i przyszłości Uzdrowiska Termalnego Uniejów. Wszystko okraszone będzie niezwykłym poczuciem humoru przewodnika – dobry nastrój gwarantowany. O tym, co chcecie zobaczyć i usłyszeć – decydujecie Wy. Wiek uczestników wycieczki od lat 5 do 105. Licytować mogą pojedynczy turyści, rodziny, znajomi, a nawet większe grupy. Pan Tomasz da radę. Czas trwania wycieczki – co najmniej dwie godziny. Termin do ustalenia ze zwycięzcą aukcji.

Klasykiem z autochtonem po Uniejowie
klasykiem z autochtonem po Uniejowie
Przejażdżka po Uniejowie w stylu retro.

Wybierz się w podróż po Uniejowie i okolicy jako pasażer ikony polskiej motoryzacji czasów PRL – Fiata 125p, rocznik 1989.

Czytaj więcej

Na samochodową wycieczkę zaprasza autochton ziemi uniejowskiej Bartosz Komajda, który pobajdurzy o historii miasta i kronice wydarzeń bieżących, zdradzi sekretne miejsca rejonu znane nielicznym oraz zapewni muzykę w klimacie czasów słusznie minionych.

Przejażdżka połączona z degustacją kawy plujki, podanej w szklance umieszczonej w metalowym koszyczku parzącym ręce.

Voucher do Termalnego Parku Linowego w Uniejowie
voucher do Termalnego Parku Linowego w Uniejowie

Na uniejowską aukcję trafia voucher dla 1 osoby do Termalnego Parku Linowego na wybraną trasę + zjazd tyrolski przez rzekę Wartę. Voucher do wykorzystania do 31.08.2024 r.

Degustacja miodów pitnych na Zamku w Uniejowie
pokaz i degustacja miodów pitnych na Zamku w Uniejowie

Do wylicytowania jest także pokaz i degustacja miodów pitnych na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie w imieniu Drużyny Zamku Uniejów oraz Restauracji HERBOWA. Pokaz degustacyjny miodów pitnych z opowieściami o zamku oraz pokaz kulinarny wraz z degustacją dla 4 osób.

Wszystkie przedmioty wystawione na aukcję WOŚP Allegro uniejowskiego sztabu 3122 można znaleźć w linku:

32. Finał WOŚP w Kłodawie

Przed nami przegląd najważniejszych wydarzeń i licytacji w trzecim założycielskim mieście Centralnego ŁUK-u Turystycznego – Kłodawie.

Co będzie się działo w Kłodawie?

 

Poniżej program Finałowego Koncertu dla WOŚP:

Kłodawa 32. Finał WOŚP w Centrum Polski

Podobnie jak w innych miastach, żeby wesprzeć kłodawski sztab WOŚP, nie trzeba czekać do Finału. Już teraz możecie skorzystać z internetowej możliwości wsparcia akcji. Zobaczcie jakie gadżety na Was czekają.

Do wylicytowania są m.in. gadżety lub vouchery turystycznie i artystycznie związane z Miastem Kłodawa: 

Niezwykła podróż solnymi korytarzami kłodawskiej Kopalni Soli
Niezwykła podróż po Kłodawskiej Kopalni Soli

Wyjątkowa aukcja dla WOŚP. Katarzyna Hamiga wiceburmistrz Kłodawy i Ryszard Szubert radny Rady Miejskiej w Kłodawie osobiście oprowadzą zwycięzców licytacji solnymi podziemiami Kopali Soli „Kłodawa”. „Kłodawa” to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Możecie wylicytować voucher dla 4 osób na zwiedzanie kłodawskiej kopalni soli.

Zostań Burmistrzem Kłodawy na jeden dzień!
Zostań Burmistrzem Kłodawy na jeden dzień

Jeden dzień na stanowisku Burmistrza Kłodawy – wyjątkowa aukcja dla WOŚP

Marzyłeś kiedyś o objęciu fotela Burmistrza Kłodawy?

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy daje taką możliwość po raz kolejny. Zwycięzca aukcji będzie pełnić obowiązki włodarza Kłodawy przez jeden dzień.

Czytaj więcej

Piotr Michalak Burmistrz Kłodawy zaprasza do pełnienia funkcji burmistrza przez jeden dzień. Zwycięzca licytacji wcieli się w rolę włodarza i jednocześnie wesprze charytatywną aukcję na rzecz 32. finału WOŚP.

Z jakimi obowiązkami przyjdzie się zmierzyć zwycięzcy licytacji?

„Jak zawsze nie będzie łatwo, zadań i obowiązków przybywa mi każdego roku” – jak mówi Piotr Michalak burmistrz Kłodawy. „Proponuję dzień pełen samorządowych wyzwań. W planie dnia znajdą się między innymi takie aktywności jak bieżąca ocena realizacji inwestycji gminnych, spotkanie z mediami, wizyta w wybranej jednostce podlegającej burmistrzowi, narada z pracownikami czy spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Kłodawie.”

Ponadto nowy – jednodniowy – burmistrz będzie mógł korzystać z gabinetu burmistrza. Zachęcamy do udziału w licytacji i wsparcie tej szczytnej akcji

„Podziemia Kopalni Soli Kłodawa” obraz olejny na płótnie
Podziemia Kopalni Soli Kłodawa obraz olejny

Na licytację trafia obraz olejny na płótnie „Podziemia Kopalni Soli Kłodawa” autorstwa Katarzyny Hamiga wiceburmistrz Kłodawy

Kalendarz „Kłodawa sprzed lat”
Kalendarz Kłodawa sprzed lat_32. Finał WOŚP w Centrum Polski

12 miesięcy i każdy z inną fotografią Kłodawy sprzed lat wraz z dedykacją Piotra Michalaka Burmistrza Kłodawy i Katarzyna Hamiga wiceburmistrz. Zapraszamy do licytacji kalendarza „Kłodawa sprzed lat”

Gorąco zachęcamy do wsparcia tegorocznej akcji WOŚP – jak widzicie, możliwości jest mnóstwo 🙂 32. Finał WOŚP w Centrum Polski (jak i w całym kraju) już 28 stycznia 2024 r.

Oczywiście niezmiennie zapraszamy w nasze strony. Poznajcie najważniejsze atrakcje Centralnego Łuku Turystycznego: