Już wkrótce otwarcie nowego budynku Biura Obsługi Ruchu Turystycznego w Kopalni Soli w Kłodawie

Dobra wiadomość dla wszystkich turystów odkrywających tajniki pracy górniczej w centralnej Polsce 🙂 Miło nam poinformować, że nowy budynek Biura Obsługi Ruchu Turystycznego w Kopalni Soli w Kłodawie jest już na ukończeniu. Trwa szlifowanie ostatnich szczegółów, np. wstawianie umeblowania, technikaliów, towaru do sklepiku. Zaplanowany został również parking dla zwiedzających bezpośrednio przy budynku. Co ważne, dla zwiedzających będzie on bezpłatny.

Już niebawem, turyści odwiedzający Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Soli „Kłodawa” S.A., będą mogli korzystać z tego oto pięknego obiektu: 

Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego_Kopalnia Soli w Kłodawie

Już po wejściu do nowego budynku kłodawskiego Biura Obsługi Ruchu Turystycznego czeka na Was naprawdę wielka niespodzianka 🙂 W środku mieści się prawdododobnie największa w 🇵🇱 kraju, a może i w Europie, lampa solna.
Lampa z kłodawskiej soli różowej, jest w postaci walca. Ma około 2 metrów wysokości i ponad metr średnicy. Waga tej lampy solnej to niespełna 3,5 tony 😁
Każdy zwiedzający kłodawską podziemną trasę turystyczną będzie sobie mógł przy niej zrobić zdjęcie 📸.

Kłodawska lampa solna
Kopalnia Soli w Kłodawie

Rzut oka na Kopalnię Soli w Kłodawie z lotu ptaka:

Kopalnia Soli w Kłodawie

Czas na kilka kadrów prosto z podziemnych głębin – zobaczcie ciekawe fragmenty Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej:

Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna
Sól Kłodawska
Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna
Górniczej Pracy Szczęść Boże

Jesteśmy niemal pewni, już zaczynacie planować wizytę w tym niezwykłym miejscu. Bilety na zwiedzanie Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej możecie nabyć tutaj:

Życzymy wspaniałej podróży w głąb Ziemi!