Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

X Indiańskie Lato w Uniejowie

10 sierpnia, 2019 - 11 sierpnia, 2019

X Indiańskie Lato w Uniejowie

X Indiańskie Lato w Uniejowie

W najbliższy weekend 10-11 sierpnia miasto Uniejów zabierze Was w niezwykłą podróż do świata i kultury Indian Ameryki Północnej. Przy Kompleksie termalno-basenowym odbędzie się X Indiańskie Lato w Uniejowie – Święto Alei im. Sat-Okha.

Indiańskie Lato jest spotkaniem pasjonatów kultury Indian Ameryki Północnej. W tym roku impreza ma wyjątkowy charakter, ponieważ obchodzi swój 10-ty jubileusz. Podobnie jak w poprzednich latach, w pobliżu kompleksu termalno – basenowego powstanie wioska indiańska, która w weekend 10-11 przeniesie uczestników do czasów rdzennych mieszkańców Ameryki i przybliży ich kulturę. Będzie można zobaczyć oryginalne stroje lub zajrzeć do prawdziwego namiotu tipi. W programie atrakcji zaplanowano pokaz obrzędowych tańców, a gry i zabawy zręcznościowe umilą czas dzieciom, które będą mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, łowieniu rybek, rzucie na róg. Dzieci będą miały okazję „zapolować na bizona” oraz wziąć udział w „wyścigu żółwi”.

O podróż w czasie do osiemnastowiecznej Ameryki Północnej zadba Konfederacja Tomahawki i Muszkiety, która zaprezentuje widzom potyczkę między Indianami i patrolem piechoty kontynentalnej z użyciem broni palnej i białej. Ponadto, zaprezentowany zostanie wojskowy szpital polowy oraz tajniki medycyny indiańskiej.

W niedzielę, wioskę indiańską odwiedzi Saquaro Miike, który opowie i pokaże repliki broni typowej dla Dzikiego Zachodu.
Jak co roku, pojawią się też kramy z wyrobami rękodzielniczymi, na których można nabyć unikatowe i oryginalne pamiątki, a o oprawę muzyczną zadbają zespoły „Los Companieros” i „Ahaju Fusion Boliwia” popularyzujący muzykę Ameryki Południowej w Polsce.

X Indiańskie Lato w Uniejowie

Więcej szczegółów: (kliknij w link)

Nie może Was tam zabraknąć! Zapraszamy serdecznie 🙂

Wszystkim pasjonatom świata Indian, jak również głodnym wiedzy i ciekawych form spędzania czasu, polecamy też jedną z naszych atrakcji – Wioskę Indiańską Tatanka w Solcy Małej 🙂

Szczegóły

Początek:
10 sierpnia, 2019
Koniec:
11 sierpnia, 2019
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
http://termyuniejow.pl/

Organizator

Termy Uniejów
Zobacz witrynę: Organizator