Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Kolory Polski” Filharmonii Łódzkiej – rowerem na koncert w Tumie

28 lipca, 2019

Kolory Polski_Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

Miłośników kolarstwa, rekreacji i dobrej muzyki, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w oryginalnym wydarzeniu:

Wędrowny Festiwal „Kolory Polski” Filharmonii Łódzkiej – rowerem na koncerty 

Grupa Skołowanych Melomanów zaprasza serdecznie do przyłączenia się i wspólnego uczestnictwa w wycieczkach rowerowych szlakiem Festiwalu Kolory Polski!

Wycieczki mają całkowicie nieformalny charakter oraz są  nieodpłatne. Są doskonałym połączeniem rekreacji rowerowej i wypoczynku przy muzyce w różnych ciekawych miejscach regionu łódzkiego.

Chętnych zapraszamy do elektronicznego kontaktuz P. Bożeną Bobińską bobinscy@onet.pl lub do przyłączenia się do grupy w miejscach startu poszczególnych wycieczek.

Dla nas szczególnie ważnym dniem festiwalu będzie niedziela 28.07.2019, kiedy to uczestnicy przemierzą rowerami trasę z Łodzi do Tumu. Zwieńczeniem dnia będzie koncert gruzińskiego chóru męskiego Sakhioba w Archikolegiacie w Tumie.

28.07.2019 – trasa wycieczki:

Łódź – Konarzew – Łęczyca – Kwiatkówek – Tum – Łódź.
Wyjazd o godz. 10.00

Kolory Polski_Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej rowerem na koncerty

28.07.2019, godz. 19:00 – koncert gruzińskiego chóru męskiego Sakhioba w Tumie

Gruziński chór męski Sakhioba powstał w 2006 r. Należy do najważniejszych zespołów wokalnych w swoim kraju. Jego twórcą i liderem jest Malkhaz Erkvanidze, światowej sławy muzykolog i śpiewak, autor wielu opracowań muzycznych oraz 24-tomowego dzieła „Gelati Skola”, o najważniejszej szkole śpiewu liturgicznego w Gruzji – Gelati.
Członkowie zespołu dążą do zachowania w kulturze muzycznej dawnych pieśni i charakterystycznego dla nich stylu i intonacji. Studiują folklor, w tym tradycyjne tańce ludowe i muzykę instrumentalną. Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w 337 r., natomiast gruzińską tradycję polifoniczną cechują specjalne techniki używania głosu. W tym kaukaskim kraju muzyka ludowa i liturgiczna są nierozerwalnie ze sobą splecione, a sztuka sakralna to część narodowej tożsamości.
Chór Sakhioba koncertował w wielu krajach Europy i Ameryki. Kilkakrotnie występował w Polsce, m.in. na V Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Retrospektywy 2016 w Łodzi oraz na festiwalu „Pie­śni naszych korzeni” w Jarosławiu. Chórzyści prowadzą warsztaty wokalne i słynne gruzińskie supry – spotkania za stołem. Grają na tradycyjnych instrumentach gruzińskich i występują w oryginalnych strojach.

Kolory Polski_Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

– zwiedzanie skansenu „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku k. Tumu (bilet wstępu: normalny 9 PLN, ulgowy 6 PLN, grupowy dla 10-25 osób 6 PLN, wycieczkowy, od 25 osób 5 PLN, rodzinny 24 PLN, dzieci do lat 7 wstęp wolny) /10.00-18.00
– spotkanie z kowalem (kucie gorącego żelaza) /14.00-17.00
– spotkanie z młynarzem (ustawianie „koźlaka” na wiatr) /13.00/15.00/17.00
– ciasto drożdżowe dla smakoszy

Szczegóły: Strona Filharmonii Łódzkiej (link 1), (link 2)

Serdecznie zapraszamy! 🙂

Details

Date:
28 lipca, 2019
Event Categories:
,
Event Tags:
, , ,
Website:
https://filharmonia.lodz.pl/