X Rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę”

X Rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę” za nami. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesiąt kolorowo przebranych pań z całego województwa łódzkiego. W dwa dni pokonały one 270-kilometrową trasę i poznały atrakcje turystyczne powiatu kutnowskiego, łęczyckiego i zgierskiego.

X Rajd samochodowy dla kobiet "Bóg zesłał Babę"

Miały niepowtarzalną okazję odwiedzić Muzeum Motoryzacji „Tamte lata”, poznać zabytkową cegielnię Zbigniewa Zawadzkiego, spotkać się z właścicielką plantacji Wikliny Teresą Maciejak, porozmawiać z właścicielem zabytkowego dworu w Parskach oraz podziwiać pięknie odrestaurowany Biały Młyn w Parzęczewie, posłuchać opowieści z Doliny Skrzatów.

Zameldowały się w środku Polski w Piątku. Trasa prowadziła przez najciekawsze miejsca regionu: między innymi pałac w Goślubiu, Łaniętach, Malinie, dwór w Kterach, Kotkowie, piękny kościół Mariawitów w Nowej Sobótce, zamek w Oporowie, w Besiekierach, opisywany przez Marię Konopnicką cmentarz w Grodzisku. Podziwiały piękne krajobrazy Pradoliny warszawsko-berlińskiej, parki dworskie.

Zadania rajdowe realizowały na terenie Cegielni, jedynej w naszym województwie winnicy Witaj słońce, w sąsiedztwie zamku w Besiekierach a także na terenie zabytkowego więzienia w Łęczycy.

Więzienie w Łęczycy

Rajd wystartował jak zwykle z Auto Serwisu Kendal, zakończył się w restauracji Jan Sander.

I dzień rajdu zakończył się szkole rolniczej w Mieczysławowie. Tutaj uczestniczki spotkały się z niezwykłą gościnnością i życzliwością wszystkich pracowników.

Było kolorowo, wesoło, wypoczynkowo, fantastycznie.

Zakończenie rajdu

Po raz kolejny uczestniczki przekonały się, że nie trzeba daleko jechać, by zobaczyć urokliwe miejsca, poznać niezwykłych ludzi i przeżyć prawdziwą przygodę.