Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

XX MIEDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI W ŁĘCZYCY

25 sierpnia, 2018 - 26 sierpnia, 2018

15pln – 20pln
XX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI W ŁĘCZYCY

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia. Dwudziesta, jubileuszowa edycja naszej imprezy zapowiada się bardzo interesująco.

Przyjadą do nas z różnych stron znamienici rycerze, członkowie najlepszych grup rekonstrukcji historycznej. Zaprezentują swój, najwyższej jakości kunszt, w turniejach bojowych, w zmaganiach łuczniczych i szermierczych oraz w pokazach z użyciem broni palnej.

Wyjątkowy, rocznicowy charakter tegorocznej imprezy podkreślą, tak lubiane przez publiczność Turniejową, konie. Aż trzy różne grupy konne pojawią się na dziedzińcu zamkowym, by w różnorodnych pokazach zaprezentować piękną sztukę ujeżdżania tych szlachetnych zwierząt.

Po raz pierwszy w Łęczycy gościć będziemy Rycerzy Gniewu, najznakomitszy obecnie w Polsce poczet rycerski. W premierowym programie zaprezentuje się – Anna Sokólska (AMM Archery), najlepsza na świecie łuczniczka konna. Wreszcie, w popisach kaskaderskich zobaczymy jeźdźców z Apolinarski Group.

W programie tegorocznego Turnieju znajdą się także inne atrakcje, a także nowości i niespodzianki, o których będziemy systematycznie informować.

Details

Start:
25 sierpnia, 2018
End:
26 sierpnia, 2018
Cost:
15pln – 20pln
Website:
https://www.facebook.com/events/2143384622592230/

Venue

Muzeum w Łęczycy
Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca
Łęczyca, łódzkie 99-100 Polska
View Venue Website

Organizer

Zamek Królewski w Łęczycy