Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Silna Biało-Czerwona”. Piknik wojskowy w Uniejowie

14 sierpnia, 2023 @ 12:00 pm - 6:00 pm

Uniejów_Święto Wojska Polskiego

„Silna Biało-Czerwona”. Żołnierze Wojska Polskiego zapraszają do wspólnego świętowania podczas PIKNIKU!

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju w dniach 12-15 sierpnia 2023 roku blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”.

W województwie łódzkim piknik odbędzie się m.in. w Uniejowie 14 sierpnia (poniedziałek) przy kompleksie boisk im. W. Smolarka (teren przy zjeździe z ronda obok Aparthotelu).

Piknik będzie trwał od godziny 12.00 do godziny 18.00

Podczas pikników będzie można z biska obejrzeć sprzęt wojskowy, w który jest wyposażona polska armia, min.: czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakiet Langustę, zestaw rakietowy Poprad, moździerz samobieżny Rak oraz porozmawiać z profesjonalną załogą. Co więcej, żołnierze podczas pikniku będą częstować wszystkich żołnierską grochówką na najmłodszych odwiedzających będzie czekał kącik animacji, a o godzinie 17 będzie można wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia!

W Uniejowie Wojskowe Zakłady Lotnicze zaprezentują makiety produkowanych przez siebie samolotów, odwiedzający będą mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie dzięki wirtualnej strzelnicy, obejrzą wyposażenie żołnierzy prezentujących się jednostek wojskowych, w tym m.in. ambulans kryminalistyczny, motocykl czy też wojskowy wóz strażacki.

W czasie imprez odbędą się pokazy walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów. Będzie można również pod okiem specjalistów poćwiczyć postawy strzeleckie oraz składanie i rozkładanie broni.

Wspólne świętowanie to również okazja by porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacyjnych zapoznać się z ofertą i możliwością wstąpienia do wojska. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem będą mogli złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia Święta Wojska Polskiego!

Szczegóły

Data:
14 sierpnia, 2023
Godzina:
12:00 pm - 6:00 pm
Kategorie Wydarzenie:
,
Witryna internetowa:
https://uniejow.pl/twoja-gmina-twoj-urzad/zapraszamy-na-piknik-wojskowy/

Miejsce wydarzenia

Uniejów
ul. Zamkowa 3/5
Uniejów, 99-210 Poland
+ Google Map