Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

28. Finał WOŚP w Łęczycy

12 stycznia, 2020

28. Finał WOŚP w Łęczycy_CŁT

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

– taki cel przyświeca 28. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 12 stycznia 2020 r.

28. Finał WOŚP w Łęczycy

28. Finał WOŚP w Łęczycy to rozmaite i ciekawe atrakcje. Przedstawiamy część z nich:

  • nieodłącznym elementem WOŚP są licytacje. Zainteresowani będą mogli wylicytować voucher na wykonanie sesji zdjęciowej przez Studio T.E.R.A.
  • w dniu finału, który odbędzie się w Domu Kultury, panie Aneta i Hania Nawrockie będą robić chętnym osobom pamiątkowe fotografie.
  • w Domu Kultury w godzinach 15:00 – 20:00 stanie wyjątkowe stoisko (kiermasz), utworzone przez mieszkańców Łęczycy i dające wiatr w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Zamysł jest prosty – jeśli posiadacie w domu niepotrzebne gry planszowe, gry konsolowe, książki czy zabawki, możecie je przekazać na ten szczególny kiermasz. Przedmioty na nim dostępne będzie można zakupić za wrzucenie do WOŚP-owej puszki.

Zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim lub pod numerami telefonu: 24 721 03 43 lub 510 104 976 w sprawie przekazania rzeczy na kiermasz, które dostarczyć można do dnia 9 stycznia do godziny 15.30.

  • W godzinach popołudniowych i wieczornych w łęczyckim Domu Kultury odbędą się koncerty artystów i zespołów, którzy uświetnią wydarzenie. Będą to:

Ewa Olczak – sama pisze teksty i muzykę. Pisze dla gwiazd takiego formatu jak Zenek Martyniuk i Andre. Artystka w ostatnim czasie wystąpiła w programie „Szansa na sukces” i wydała swoją debiutancką płytę. Jak sama twierdzi, muzyka jest jej pasją a nawet obsesją.

Dominik Kaczmarski – gra pod nazwą Laser. Jego przygoda z muzyką zaczęła się 9 lat temu. Wykonawca posiada swoje autorskie piosenki takie jak „Tańcz Tańcz”, „Odeszłaś, jak cofnąć czas” i wiele innych. Wykonuje również covery znanych i lubianych artystów.

Expaiter Drinker ver.2.0 – Zespół powstał w 1988 roku pod nazwą Exspider (nazwę zmieniono na Expaiter Drinker w 1991 roku). W okresie swojej działalności zagrał kilka koncertów oraz brał udział w wielu przeglądach muzyki rockowej. Repertuar to wyłącznie własne kompozycje. Aktywność zakończył w 1995 roku. Reaktywacja grupy nastąpiła w 2018 roku pod nazwą Expaiter Drinker ver.2.0. Skład zespołu tworzą: Artur Wichrowski – gitara basowa i śpiew, Piotrek Miłecki – gitara, Jacek Giezek – gitara, Artur Beduński – gitara i Piotr Wojciechowski – perkusja.

Pere Lachaise – czyli: Artur Wichrowski (wokal, gitara, teksty oraz kompozycje) i Waldemar Augustowski (bass) to krótki zryw uduchowionych młodzieńczych serc w końcówce lat 80-tych ubiegłego Tysiąclecia, który narodził się w Łęczycy. W czerwcu 2019 roku podjęto decyzję o reaktywacji zespołu, a błyskawiczną pracę nad materiałem zwieńczono koncertem w Gdyni. Obecnie zespół pracuje nad rozszerzeniem repertuaru i planuje wydanie na wiosnę pierwszego singla w swojej historii. Muzyka zespołu to szeroko pojęty gothic rock o mrocznym, ale melodyjnym i dynamicznym przekazie.

Dla bliższego zapoznania się z twórczością Pani Ewy Olczak, proponujemy wysłuchanie wyjątkowego utworu świątecznego pt. „Magia Świąt”. Ujęcia do teledysku zostały zrealizowane w Łęczycy:

 

Serdecznie zapraszamy! 🙂

Szczegóły

Data:
12 stycznia, 2020
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Urząd Miejski w Łęczycy
Phone
(24) 721 03 00
Email
kancelaria@leczyca.info.pl
Zobacz witrynę: Organizator