XXII Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich

 

W niedzielę 11 lipca 2021 r. na kompleksie boisk Orlik 2012 w Świnicach Warckich miało miejsce uroczyste podsumowanie XXII Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego.

Tegoroczna XXII edycja Przeglądu Orkiestr Dętych, z racji obostrzeń pandemicznych, odbyła się w formie zdalnej, polegającej na przesłaniu organizatorowi Przeglądu – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnicach Warckich nagrań video z dwoma utworami wykonanymi przez każdą zgłoszoną do Przeglądu Orkiestrę Dętą, działającą na obszarze powiatu łęczyckiego. Nagrania te prezentowane są na YouTube oraz stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej Ele 24, a zmontowane w jedno nagranie prezentowane będą również na stronach: Gminy Świnice Warckie, Powiatu Łęczyckiego oraz Centralnego Łuku Turystycznego. Współorganizatorami Przeglądu, jak co roku byli: Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Gmina Świnice Warckie.

Przegląd Orkiestr Dętych

Do tegorocznej edycji Przeglądu zgłosiło się w 10 orkiestr Dętych. Każda Orkiestra otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrody: dla orkiestry, dla kapelmistrza oraz dla najstarszego i najmłodszego muzyka w orkiestrze.
W trakcie wręczania nagród prezentowane były fragmenty nagrań każdej Orkiestry.

Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Organizatorzy dziękują wszystkim Orkiestrom za podjęcie wyzwania, które zaowocowało tak wspaniałymi nagraniami!

Fot.: Marlena Strychalska