WOŚP w sercu Polski

30 stycznia 2022 r. odbędzie się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️❤️. W tym roku hasłem przewodnim jest „Przejrzyj na oczy”, gramy bowiem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Tradycyjnie już w finale weźmie udział kilka miejscowości należących do Centralnego Łuku Turystycznego. Przybliżmy działania, które w ramach WOŚP podejmą miasta założycielskie CŁT – Łęczyca, Uniejów i Kłodawa. Co będzie działo się na 30. WOŚP w sercu Polski? ❤️ Sami zobaczcie 🙂

WOŚP w sercu Polski

WOŚP w Łęczycy

Miasto Łęczyca po raz kolejny zagra z Orkiestrą jako sztab nr 6176 działający przy Urzędzie Miejskim. Nieodłącznym elementem finału są licytacje, które w tradycyjnej formie – ze względu na sytuację pandemiczną – nie mogą zostać przeprowadzone. Alternatywą są internetowe aukcje gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz możliwość udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

 

Jedną z najciekawszych licytacji łęczyckich w tym roku jest Wyjątkowa wycieczka na wyjątkową okazję.
WOŚP Łęczyca
Możliwość udziału w tej wyjątkowej wycieczce można wylicytować, dzięki uprzejmości Przemysława Żmudowskiego, właściciela firmy WAG-POL ŁĘCZYCA .
Przemysław Żmudowski oferuje przejażdżkę jednym z samochodów ze swojej kolekcji. Będzie to przejażdżka zabytkowym Mercedesem po zabytkowych okolicach Ziemi Łęczyckiej, a więc terenów Centralnego Łuku Turystycznego 🙂
Wyjątkowe spotkanie we dwoje? A może chęć poznania uroków Ziemi Łęczyckiej? Każda okazja jest dobra, aby wziąć udział w aukcji i wylicytować możliwość przeżycia chwili, którą zapamięta się na długo.
Przemysław Żmudowski jest kolekcjonerem zabytkowych aut. W jego kolekcji są samochody marki Mercedes i to właśnie jednym z nich, w roli pasażera, będzie można wybrać się w wyjątkową podróż w towarzystwie przewodnika turystycznego, który przybliży historię Ziemi Łęczyckiej.
Zwycięzca aukcji ma możliwość wybrania dogodnego terminu – może to być np. jakaś rocznica (najlepiej w jakiś ciepły słoneczny dzień bo jedziemy kabrioletem).
Można wybrać Mercedesa z kolekcji Przemysława Żmudowskiego oraz jest wybór jednej z trzech tras przejazdu.
 
 
Poniżej prezentujemy przykład kolejnej aukcji:
WOŚP w sercu Polski Łęczyca

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji i wzięcia udziału w licytacji: https://leczyca.info.pl/wesprzyj-30-final-wosp-licytuj…/

Do Sztabu przy Urzędzie Miejskim dołączyło 54 wolontariuszy. To właśnie oni w najbliższą niedzielę wyruszą w miasto, aby kwestować w inicjatywie Jurka Owsiaka.
W tym roku również nie zabrakło chętnych do utworzenia puszek stacjonarnych, a są to: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Urząd Miejski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, sklep Stylówka XXL, Naprawa Obuwia Jakub Kucharski, GS Pabianice, PHU Zuzanna, Sklep Odido i Świat Płytek.

WOŚP w Kłodawie

Miasto Kłodawa przygotowuje się do 30. Finału WOŚP niezwykle intensywnie i z pełnym zaangażowaniem. Wraz z lokalnymi działaczami możemy włączyć się do akcji i wspierać szczytny cel m.in. przez przekazywanie fantów na rzecz 30. Finału.

Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie zachęca do udziału w zbiórce (kliknij w link) !

WOŚP w sercu Polski Kłodawa
WOŚP w sercu Polski Kłodawa

Kilka dni temu kłodawska ekipa wróciła z Głównego Sztabu WOŚP w Warszawie. Zostały odebrane identyfikatory dla wolontariuszy i wolontariuszek, a także wspaniałe gadżety, które będzie można wylicytować na kłodawskich aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A do tego moc serduszek, które będą towarzyszyły nam podczas Finału. ❤️
Przedstawiciele miasta mieli okazję też zajrzeć na Plac Defilad, na którym rozstawiana jest scena i studio 30. Finału WOŚP.

WOŚP w sercu Polski

Poniżej przedstawiamy listę punktów, w których znajdziecie Państwo stacjonarne puszki WOŚP w Kłodawie:

WOŚP w sercu Polski Kłodawa

30. Finał WOŚP w Uniejowie

Gminny Sztab WOŚP #3122 w Uniejowie serdecznie❤️❤️ zaprasza do przekazywania przedmiotów, gadżetów, usług, zaproszeń itp. na licytację 30 Finału WOŚP.
( kontakt mgok@uniejow.pl, tel.63 2888 164, osobiście MGOK ul. Targowa 21)
W tym roku, tak jak w ubiegłym, aukcje przenosimy do Internetu.
PRZYJDŹ , PRZEKAŻ ,WESPRZYJ SZCZYTNY CEL, GRAJ RAZEM Z NAMI!!!!!💪💪

 

WOŚP w sercu Polski Uniejów
 
W Uniejowie na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować także spacer z jednym z radnych miejskich.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy postanowił wesprzeć również jeden z uniejowskich radnych – Tomasz Wójcik, przewodniczący rady miejskiej i historyk, który na licytację wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uniejowie wystawił ,,Spacer z Panem Tomaszem – Uniejów w pigułce” (kliknij w link).

Malownicze zakątki i skarby Uniejowa. Duża dawka historii pt. „Uniejów dawniej i dziś”. To wszystko na spacerze pieszym lub rowerowym z Panem Tomaszem Wójcikiem –  historykiem z zamiłowania i powołania, regionalistą. Na zakończenie spaceru Pan Tomasz zaprasza na kawę. Spacer po  uzgodnieniu terminu – to zapowiedź spaceru, który jest nagrodą dla osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę podczas internetowej aukcji WOŚP.

Zamki w Centrum Polski_Zamek w Uniejowie

Zachęcam i zapraszam do licytowania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spaceru po Uniejowie. W uzgodnionym terminie zabiorę zwycięzcę (indywidualnego lub zespołowego) na spacer lub przejażdżkę rowerową w Uniejowie i okolicach. Pokażę wyjątkowe zakamarki, opowiem o zabytkach i niesamowitych wydarzeniach z nimi związanymi. Jeśli interesuje Cię średniowiecze, opowiem o średniowieczu, jeśli chcesz usłyszeć o wielkich postaciach związanych z naszym miastem – opowiem o nich, chcesz poznać dramatyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej – pokażę miejsca, przedstawię walki. Interesuje Cię przyroda – pospacerujemy po wyjątkowych przyrodniczo miejscach. Jeśli chcesz porozmawiać z przewodniczącym Rady Miejskiej pierwszego w Polsce uzdrowiska termalnego – jestem do dyspozycji. Słowem – to Ty decydujesz o mojej opowieści. Po zakończeniu zapraszam na kawę. A to wszystko by pomóc dzieciom -mówi Tomasz Wójcik.

Zapraszamy do dołączenia do akcji! Każdy gest ma znaczenie ❤️❤️