VI ŚRODKOWOPOLSKI RAJD „SZLAKIEM BITWY NAD BZURĄ W STULECIE UTWORZENIA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO”

13-15 września 2019

Środkowopolski Rajd CŁT 2019

Zadanie: VI Środkowopolski rajd „Szlakiem Bitwy nad Bzurą w stulecie utworzenia województwa łódzkiego” jest współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego.

 

Zapraszamy na kolejną edycję znanego i lubianego rajdu organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Centralny Łuk Turystyczny”. VI Środkowopolski Rajd CŁT 2019 odbędzie się w dniach 13 – 15.09.2019. Tym razem w nowej odsłonie, bowiem oprócz turystów kolarzy, zapraszamy do uczestnictwa także piechurów.

Przygotowujemy dwie trasy: pieszą i rowerową, co pozwoli na udział w rajdzie kolejnej grupy turystów i wpłynie na powiększenie naszej „turystycznej rodziny”. Oczywiście obie trasy będą się spotykać na noclegach, ale także w różnych miejscach na szlakach, będą mieć wspólne zajęcia wieczorne, warsztaty, konkursy, śpiewanki.

Tematem tegorocznego rajdu jest celebracja dwóch ważnych rocznic: 80-tej rocznicy Bitwy nad Bzurą oraz 100-nej rocznicy utworzenia Województwa Łódzkiego. Tym tematom będą poświęcone prelekcje, konkursy i warsztaty.

Organizatorzy zapewnią uczestnikom: noclegi w warunkach turystycznych (prawdopodobnie w szkołach, konieczne zabranie materaca lub karimaty oraz śpiwora), dostęp do łazienek i sanitariatów, wrzątek, kawę i herbatę w miejscach noclegów, przewóz bagażu, znaczek rajdowy i koszulkę okolicznościową, ubezpieczenie NNW, podstawowy serwis rowerowy (na trasie rowerowej), opiekę przewodników na obu trasach, upominki dla zwycięzców konkursów.

Przewidziane są następujące trasy:

Środkowopolski Rajd CŁT 2019

Trasa piesza

Ozorków PKP- Orła-góra Marii- Parzęczew-Solca Wielka   ok. 22 km

Solca Wielka-Leźnica Wielka- Borszyn-Tkaczew- Topola Katowa-Łęczyca –  ok. 24 km

Łęczyca-Tum -Kozuby- Topola Królewska –Łęczyca   ok. 14 km

Środkowopolski Rajd CŁT 2019

Trasa rowerowa

Stryków- Kębliny- Biała- Modlna- Ozorków-Śliwniki- Solca Wielka   ok. 40 km

Solca Wlk.– Leźnica Wlk.- Bielawy– Leszno– Chorki- Garbalin– Topola Król.- Łęczyca   ok. 70 km

Łęczyca-Tum-Zagaj-Balków-Piątek-Bryski_Mętlew-Kwiatkówek-Łęczyca   ok. 50 km

Trasy mogą ulec nieznacznym zmianom.

Podczas rajdu przewidziane są konkursy, zabawy, prelekcje i warsztaty.

 VI Środkowopolski Rajd CŁT 2019

Pełny regulamin rajdu, warunki uczestnictwa i karta uczestnictwa będą zamieszczone na naszej stronie internetowej oraz profilu FB (link).

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia ciepłych posiłków u partnerów CŁT w cenie ok. 50 zł za osobę.

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zgłoszenia (także wstępne deklaracje udziału) i pytania prosimy kierować na adres: centralnyluk@gmail.com

Niezdecydowanym polecamy zobaczyć galerię z zeszłorocznego wyśmienitego V Środkowopolskiego Rajdu Szlakiem w Centrum Polski (link).

Poniżej film z ubiegłorocznego rajdu:

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU 6 ŚRODKOWOPOLSKIEGO RAJDU PIESZO-ROWEROWEGO.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy