V Jubileuszowy Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakiem „w Centrum Polski” w Stulecie Niepodległości

Już za nami wspaniały, pełen wrażeń V Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakiem w Centrum Polski, który odbył się w dniach 6-8 lipca. Po raz kolejny Centralny Łuk Turystyczny zorganizował rowerowy rajd, w tym roku jubileuszowy i mający szczególne patriotyczne przesłanie. Głównym jego celem było oddanie hołdu Polakom walczącym za Ojczyznę w czasach I wojny św. i uczczenie Stulecia Niepodległości. Uczestnicy Rajdu przemierzyli łącznie około 200 km zatrzymując się w miejscach pochówków i symbolicznych upamiętniających naszych bohaterów. Malownicze trasy biegły przez liczne lokalne miasta, w tym Kutno, Oporów i Łęczycę. Wydarzeniu towarzyszyła cudowna atmosfera i wszyscy z uśmiechem pedałowali na rowerach ile sił!

Podziękowania dla Organizatorów i Uczestników

Wyjątkowym liderem i osobą odpowiedzialną za całokształt wydarzenia był Prezes Centralnego Łuku Turystycznego Jacek Ziółkowski. Należą mu się największe słowa uznania. V Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakiem w Centrum Polski zakończył się wielkim sukcesem dzięki współpracy wielu osób. Jak mówi Pan Prezes Jacek Ziółkowski:

na udaną imprezę wpłynęło wiele osób i czynników. Przede wszystkim Pan Janusz Jankowski, który złożył wniosek do Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępień, następnie Zarząd Województwa, który wybrał ją do dofinansowania. Motorem mobilizującym do działania był Marek Zygmunt, który wspierał logistycznie imprezę i dwukrotnie objechał przed rajdem trasę. Dobrymi duszkami, bez których nie dało by się ogarnąć w kwestiach formalnych całości były Panie Agnieszka Łeń i Joanna Kapusta z klubu turystycznego PTTK „Salamandra”. Dziewczyny dzielnie tworzyły biuro Rajdu. Niewątpliwie przyjazną atmosferę zabezpieczyły Panie dyrektorki szkół, w których korzystaliśmy z noclegów – Pani Jolanta Rosół z Szewc Nadolnych i Elżbieta Gieraga z SP nr 4 w Łęczycy. A bezpośrednio Panie z personelu szkoły, które opiekowały się nami, spełniając każdą prośbę, służąc pomocą.

Zobaczcie w poniższej galerii zdjęciowej jak przebiegał V Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakiem w Centrum Polski 🙂 :

Na pozytywną aurę wśród uczestników wpłynął zespół „Grzmiąca Półlitrówa” z Pawłem Małolepszym na czele, którzy skrzyżowali klimat turystyczny z rock end rollem wprowadzając do dobrej zabawy. Dobrym aniołem na trasie, o którym trzeba wspomnieć, był kierowca łęczyckiego PKS Pan Marek Bojarski prowadzący samochód serwisowy. Zawsze można było na niego liczyć. Innowacyjnym pomysłem była rejestracja poczynań rajdowiczów w trakcie przebiegu imprezy. Zaangażowanie i profesjonalizm Przemka Sowieckiego jak i Oli Skudlarskiej podnosił rangę wydarzenia. Pomoc i przyjazne podejście funkcjonariuszy łęczyckiej Policji uzupełniło zmagania w rywalizacji konkursowej. Tak naprawdę klasę tworzyli uczestnicy, którzy przy ogromnej empatii stanowili jedną wspaniałą rowerową rodzinkę.

Na pewno wielu trzeba było by jeszcze wymieniać dobrych partnerów. Kończąc podziękuję samorządowcom, którzy osobiście zaangażowali się w przebieg V Jubileuszowego Rajdu Rowerowego po Centralnym Łuku Turystycznym. Honorowego Startu w Kutnie dokonał Pan Zastępca Prezydenta Miasta Kutna – Jacek Boczkaja. Osobiście odwiedziła nas, w imieniu Pana Wójta Bedlna na trasie Pani Sekretarz Urzędu Gminy – Katarzyna Golis. Natomiast ostatni odcinek „W Stulecie Niepodległości” na rowerze przejechała Pani Burmistrz Łęczycy – Monika Kilar Błaszczyk, która do końca towarzyszyła uczestnikom. Trzydniowe zmagania mające na celu uczczenie pamięci i oddania hołdu walczącym za Niepodległą towarzyszyła również dobra pogoda wspierająca w pokonaniu prawie 200 km rajdu. Aż chce się powiedzieć do zobaczenia na kolejnej imprezie LOT „CŁT” 🙂

Na zakończenie zobaczcie relację filmową z tego wyśmienitego rajdu:

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji Rajdu, dziękujemy za wielkie emocje, wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok! 🙂

Archiwa