XIV Rajd Mikołajkowy w Łęczycy

Rajd Mikołajkowy w Łęczycy ma już wieloletnią tradycję i co roku cieszy się dużą popularnością. W tegorocznym XIV Rajdzie Mikołajkowym, który odbył się w sobotę 8.12.2018, wzięła udział rekordowa ilość uczestników – ponad 2000 osób! Byli to uczniowie łęczyckich i okolicznych szkół. Rajd zorganizowany został przez Oddział PTTK Ziemi Łęczyckiej , Miasto Łęczyca oraz LGD Ziemia Łęczycka.

W tym roku trasa przebiegała inaczej niż poprzednio. Długi kolorowy orszak wyruszył z Parku Miejskiego, idąc przez osiedle Waliszew, ulicę Ozorkowskie Przedmieście, Belwederską, a następnie przez łęczyckie zalewy, kierując się do ulicy Bitwy nad Bzurą. Następnie Mikołaje przemierzały ulicę Belwederską, Szkolną, Dominikańską i Poznańską.

Finał wydarzenia odbył się na Placu Kościuszki, przed Ratuszem Miejskim. W krótkiej relacji filmowej zobaczycie jak niesamowita atmosfera panowała w czasie Rajdu:

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Wam wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt! 🙂

Zapraszamy także do odwiedzenia atrakcji turystycznych wchodzących w skład Centralnego Łuku Turystycznego (kliknij w link) 🙂