Łęczyca zachwyca 

Królewskie Miasto Łęczyca, jedno z założycielskich miast Centralnego Łuku Turystycznego, to miejsce które przechodzi w ostatnim czasie liczne metamorfozy i odżywa na nowo. Niegdyś w czasach średniowiecznych na krótko stolica Polski i jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w centralnej Polsce, dziś dzięki licznym rewaloryzacjom i ważnym atrakcjom turystycznym na nowo przyciąga turystów. Z pewnością jest na co popatrzeć 🙂

Stare miasto w Łęczycy

Co warto zwiedzić w Łęczycy?

Oczywiście m.in. Zamek Królewski powstały w czasach Kazimierza Wielkiego (o Zamku i znajdującym się w nim Muzeum przeczytacie więcej TUTAJ), Stare Miasto wraz z odrestaurowanym Ratuszem i zrewitalizowane niedawno zalewy miejskie. To przepiękne przyrodniczo i historycznie tereny, które cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających miasto. Oczywiście warto wspomnieć, że tuż obok Łęczycy znajduje się majestatyczna, pochodząca z XII wieku perła architektury romańskiej – Archikolegiata w Tumie wraz z sąsiadującym z nią Grodziskiem (TUTAJ przeczytacie więcej o Grodzisku).

Co dalej?

Już teraz możemy zdradzić, że Urząd Miasta w Łęczycy jest w trakcie realizacji najnowszego filmu promującego miasto. Będzie on kompilacją najważniejszych atrakcji i eventów organizowanych w Łęczycy. Film już niebawem ujrzy światło dzienne, zanim to jednak nastąpi, w ramach przedsmaku zapraszamy do obejrzenia kilku filmowych kadrów:

Ratusz w Łęczycy
Zamek Królewski w Łęczycy
Zalew miejski w Łęczycy
Zalew miejski w Łęczycy
Zalewy miejskie w Łęczycy
Zalewy miejskie w Łęczycy
Łęczyca zachwyca
Łęczyca zachwyca
Stare miasto w Łęczycy
Łęczyca zachwyca
Zamek Królewski w Łęczycy
Łęczyca zachwyca

Śmiało można powiedzieć, że Łęczyca zachwyca 🙂 Czekamy z niecierpliwością na gotowy materiał i serdecznie zapraszamy do odkrywania uroków Łęczycy oraz innych atrakcji Centralnego Łuku Turystycznego.

Aktualizacja

Film możecie już oglądać na naszym kanale YT, zapraszamy na krótką podróż po Łęczycy 🙂

Do zobaczenia w Centrum Polski!