Koncert w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pt.: „Tobie Mario, Tobie Polsko”

 

1 sierpnia b.r., w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i niemalże przeddzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich przyjechali z Warszawy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich, z koncertem pt.: „Tobie Mario, Tobie Polsko”, dedykowanym św. Janowi Pawłowi II artyści pierwszych scen polskich: Magdalena Kotarska – sopran, Monika Polaczek – Przestrzelska – fortepian, Maciej Przestrzelski – skrzypce i Daniel Kalamon – trąbka. Pierwotnie koncert ten miał mieć miejsce w maju 2020 r. – w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, jednak z racji obostrzeń pandemicznych musiał zostać przełożony.

W repertuarze znalazły się m.in.: fragment „Tryptyku Rzymskiego” św. Jana Pawła II „Strumień”, a także pieśni Maryjne i patriotyczne. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania „Barki” i innych znanych wszystkim pieśni.

Dziękujemy artystom, wspaniałej (zarówno w ocenie organizatorów, jak i artystów) publiczności. Specjalne podziękowania kierujemy do Kustosza Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny ks. Janusza Kowalskiego za umożliwienie organizacji koncertu w świątyni, co zapewniło właściwą atmosferę dla odbioru mistrzowskiego wykonania tych wszystkich pięknych utworów i dostarczyło słuchaczom niezapomnianych wrażeń.

Sanktuarium św. Faustyny w Świnicach Warckich koncert

Fot.: Monika Galankiewicz
Sława Bednarek
Ilona Krajewska