Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski

Jak co roku, świąteczna atmosfera będzie panować na obszarze Centralnego Łuku niemal od początku grudnia. W miejscowościach zlokalizowanych na naszym terenie odbędzie się wiele ciekawych mikołajkowo-bożonarodzeniowych wydarzeń dla najmłodszych i tych starszych. Zapraszamy na Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski 🙂

Mikołajkowy weekend w Uniejowie 6-8 grudnia 2019

Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski
W tym roku Mikołajki w Uniejowie potrwają cały weekend. W programie przewidziano liczne atrakcje:

 • Zniżki na basen dla dzieci – w Dzień Św. Mikołaja, 6 grudnia, każde dziecko w czapce mikołajce tradycyjnie może liczyć na zniżki na wejście do kompleksu termalno – basenowego. Ponadto dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Uniejów będą miały okazję spotkać się z Mikołajem.
 • Żywa szopka – od piątku 6 grudnia będzie można podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, do której od kilku lat zwierzęta dostarcza ZOO Safari w Borysewie. Tę wyjątkową atrakcję świąteczną odwiedzają chętnie zarówno dzieci, jak i dorośli. Żywa szopka będzie dostępna dla zwiedzających aż do 6 stycznia – Święta Trzech Króli.

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na Jarmark produktów lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych

Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski

Od piątku do niedzieli, 6-8 grudnia,  pomiędzy godziną 12:00 a 18:00 na terenie przed Termami Uniejów można będzie zaopatrzyć się między innymi w takie produkty jak: wędliny, ryby, chleby, ciasta, powidła, miody, sery, soki, jaja, makarony i wiele innych. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich raczyć nas będą gorącymi pierogami, zupami i innymi domowymi daniami z przepisu naszych babć. Wszystkie sprzedawane produkty pochodzą z gospodarstw ekologicznych, tradycyjnych prowadzonych na terenie województwa łódzkiego, a większość z nich wpisana jest na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poza produktami spożywczymi będzie możliwość kupienia unikalnych ozdób świątecznych i drobnych upominków, które mogą stać się oryginalnym i wyjątkowym prezentem świątecznym, wykonanym własnoręcznie przez twórców ludowych. Jeśli cenią Państwo wysoką jakość spożywanych potraw i chcą zaskoczyć swoich gości przy wigilijnym stole – nie może Państwa zabraknąć na naszym Jarmarku.

W podróż dookoła tańca – dzieci ratują święta – 6 grudnia w Kłodawie

Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski
Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie oraz Skakanka.DANCE&FITNESS serdecznie zapraszają na drugą edycję kultowych warsztatów tanecznych w Kłodawie.

Co by się stało gdyby świąt miało nie być? Mikołaj gdzieś się zgubił, prezenty nagle zniknęły, renifery się rozchorowały, choinki zmieniły kolor na różowy, a skrzat pomocnik się zakochał… W tym roku los świąt jest w rękach dzieci ! Do roboty Przedszkolaki !

 • KIEDY : 6 grudnia 2019. godzina 9.30
 • GDZIE : Hala sportowa SP 1 w Kłodawie
 • Dla kogo: Przedszkola, grupy przedszkolne, oddziały zerowe z gminy Kłodawa

WARSZTATY SĄ DARMOWE !! 🙂

JAK SIĘ ZAPISAĆ:

 • 1. Wejdź na naszą stronę internetową http://skakanka.dance/ i znajdź zakładkę SkakankaKIDS-> w podróż dookoła tańca
 • 2. Pobierz dokumenty i regulaminy dostępne na stronie: http://skakanka.dance/skakankakids/index
 • 3. Wypełnij dokumenty/zeskanuj i wyślij na nasz adres mailowy skakanka.taniec@gmail.com
 • 4. Zabierz dokumenty na warsztaty i oddaj organizatorom podczas rejestracji

XV Rajd Mikołajkowy w Łęczycy 7 grudnia 2019

Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski
Zapraszamy do udziału w XV edycji Rajdu Mikołajkowego w Łęczycy organizowanego przez Oddział PTTK Ziemi Łęczyckiej 🙂 W sobotę 7 grudnia ulicami Łęczycy przejdzie parada małych i dużych uczestników ustylizowanych na znaną i lubianą postać św. Mikołaja.

Krótki program rajdu:

 • Godz. 9:00 – zbiórka rajdu w Parku Miejskim,
 • Wędrówka mikołajów i mikołajek po mieście licząca około 4 km
 • Godz. 11:00 – finał rajdu przed Ratuszem na pl. Tadeusza Kościuszki. Podczas finału wręczane będą m.in. paczki ze słodyczami.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest dostarczenie listy uczestników oraz wniesienie wymaganej opłaty w nieprzekraczalnym terminie 25 listopada.

Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej, w Dzień Narodzenia” 13 grudnia 2019 w Domu Kultury w Łęczycy

Przegląd Kolęd i Pastorałek Łęczyca 2019
Zapraszamy wokalistów i zespoły do zaprezentowania wybranej kolędy lub pastorałki podczas świątecznego konkursu. Szczegóły na stronie Domu Kultury w Łęczycy.

Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny 15 grudnia 2019 w Domu Kultury w Łęczycy

Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski
Zapraszamy na świąteczne zakupy do Domu Kultury w Łęczycy. Na bożonarodzeniowym kiermaszu będzie można nabyć oryginalne, ręcznie robione ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, upominki i słodkości.

Nie czekaj i zgłoś się na bożonarodzeniowe wydarzenia już dziś! 🙂

A jeśli nie macie jeszcze pomysłu na świąteczny prezent, bądź… choinkę, przedstawiamy Wam oryginalną propozycję:
Pomysł na prezent świąteczny 2019
Mierzący 140 cm skrzat to nowy skarb Doliny Skrzatów autorstwa Marty Machockiej. Oryginalny i jedyny w swoim rodzaju – takiego wielkoluda w sklepie nie kupicie. Można go postawić zamiast choinki 🙂

Koszt takiego cuda to 350 zł.

 

Serdecznie polecamy! 🙂