XIII Ogólnopolski Bieg do Gorących Źródeł

13 października, 2019

XII Ogólnopolski Bieg do Gorących Źródeł Uniejów

XIII Ogólnopolski Bieg „Do Gorących Źródeł – Sanus per aquam”

13.10.2019 Uniejów, START godz. 13:30

Tylko tydzień dzieli nas od kolejnej, trzynastej edycji Biegu „Do Gorących Źródeł – Sanus per aquam”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 października br. w Uniejowie. Zapisy online zostały właśnie zamknięte, do startu w biegu na dzień dzisiejszy zgłosiło się 1013 zawodników. Osoby, które nie zdążyły dołączyć do listy uczestników w serwisie Datasport, istnieje możliwość zapisania się w dniu biegu, ponieważ limit 1200 zawodników nie został jeszcze osiągnięty. Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów w niedzielę (13.10.2019 r). w godzinach 10.00 – 12.30 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie (ul.Kościelnicka 26-28).

Biuro zawodów będzie będzie czynne także w sobotę (12.10.2018) w godzinach 18:00-20:00, ale zgłoszenia zawodników będą przyjmowane wyłącznie w niedzielę, przed południem.

Bieg na dystansie 10 kilometrów rozpocznie się o godz. 13.30 na Rynku Miejskim. Wystrzał ze średniowiecznej armaty da sygnał biegaczom do startu. Trasa biegu będzie oznakowana, pilotowana, zabezpieczona opieką medyczną, policją, jednostkami ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Uniejów.

Dodatkową atrakcją, tuż przed głównym startem, będzie pokazowy bieg pary naszych reprezentantów na Mistrzostwach Świata „Noszenia Żon” w lipcu 2019 roku w Finlandii. Anna Bobrowska i Artur Świstek zdobyli wtedy brązowy medal.

Źródło: uniejow.pl

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w biegu wraz z regulaminem znajdują się na stronie Klubu Biegacza „Geotermia Uniejów”:

Dekoracja zwycięzców XII Biegu „Do Gorących Źródeł”