Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Weź udział w konkursie kulinarnym i stwórz własną Uniejowską Bogumiłkę

3 września, 2019 - 30 września, 2019

Uniejowskie Bogumiłki

Uniejowskie Bogumiłki 2019

Urząd Miasta w Uniejowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie cukierniczym na słodki wypiek, który stanie się kulinarnym symbolem i wizytówką Uniejowa.
Słodkości – symboli jest wiele: wadowickie kremówki papieskie, poznańskie rogale marcińskie, toruńskie pierniki, warszawskie wuzetki… Do ich grona dołączy wkrótce wypiek pochodzący z grodu termalnego. Wiemy już, jaką będzie nosił nazwę – „Uniejowskie Bogumiłki”. Dlaczego? „Bo chyba żadna inna postać nie jest tak mocnym elementem identyfikacji Uniejowa i jego mieszkańców” – mówią organizatorzy.
Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć autorską recepturę oraz opracować ogólny wygląd wyrobu, który zostanie zaprezentowany Komisji konkursowej. Do rywalizacji przystąpić może każdy: firmy, cukiernie, piekarnie, koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, również pojedyncze osoby. W tym ostatnim przypadku warunek jest jeden – ukończone 18 lat.
W ocenie wypieków będą brane pod uwagę m.in.: smak, ogólne wrażenie, kreatywność, użycie produktów lokalnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września, natomiast sam konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniach 28-29 listopada 2019 r., przy okazji odbywającego się w Uniejowie Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju.
Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie!!!

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy do pobrania

Szczegóły

Początek:
3 września, 2019
Koniec:
30 września, 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://uniejow.pl/aktualnosci/konkurs-kulinarny-dla-kazdego-doroslego.html

Organizator

Uniejów