Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VI Środkowopolski Rajd CŁT 2019

13 września, 2019 - 15 września, 2019

V Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakiem w Centrum Polski Szlakiem w Centrum Polski w Stulecie Niepodległości_Centralny Łuk Turystyczny

VI ŚRODKOWOPOLSKI RAJD „SZLAKIEM BITWY NAD BZURĄ W STULECIE UTWORZENIA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO”

13-15 września 2019

Środkowopolski Rajd CŁT

Zadanie: VI Środkowopolski rajd „Szlakiem Bitwy nad Bzurą w stulecie utworzenia województwa łódzkiego” jest współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego.

Zapraszamy na kolejną edycję znanego i lubianego rajdu organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Centralny Łuk Turystyczny”. VI Środkowopolski Rajd CŁT 2019 odbędzie się w dniach 13 – 15.09.2019. Tym razem w nowej odsłonie, bowiem oprócz turystów kolarzy, zapraszamy do uczestnictwa także piechurów.

Przygotowujemy dwie trasy: pieszą i rowerową, co pozwoli na udział w rajdzie kolejnej grupy turystów i wpłynie na powiększenie naszej „turystycznej rodziny”. Oczywiście obie trasy będą się spotykać na noclegach, ale także w różnych miejscach na szlakach, będą mieć wspólne zajęcia wieczorne, warsztaty, konkursy, śpiewanki.

Tematem tegorocznego rajdu jest celebracja dwóch ważnych rocznic: 80-tej rocznicy Bitwy nad Bzurą oraz 100-nej rocznicy utworzenia Województwa Łódzkiego. Tym tematom będą poświęcone prelekcje, konkursy i warsztaty.

Organizatorzy zapewnią uczestnikom: noclegi w warunkach turystycznych (prawdopodobnie w szkołach, konieczne zabranie materaca lub karimaty oraz śpiwora), dostęp do łazienek i sanitariatów, wrzątek, kawę i herbatę w miejscach noclegów, przewóz bagażu, znaczek rajdowy i koszulkę okolicznościową, ubezpieczenie NNW, podstawowy serwis rowerowy (na trasie rowerowej), opiekę przewodników na obu trasach, upominki dla zwycięzców konkursów.

TRASY RAJDOWE

Start obu tras ok. 11.00.
Szczegółowy program podany będzie na początku września,ze względu na zmiany rozkładów jazdy PKP.

Trasa piesza

∇ 1. dzień: Ozorków Nowe Miasto(PKP) – Kowalewice(pomnik) – Orła (pomnik) – Chociszew – Góra Marii – Wytrzyszczki – Piaskowice – Parzęczew (odpoczynek) –Janów – Solca Wielka – ok. 22 km

∇ 2. dzień: Solca Wielka – Trojany – Leźnica Wielka–Borszyn – Tkaczew – Skromnica – Łęczyca – ok. 24 km

∇ 3. dzień: Łęczyca – Tum – Kozuby – Topola Królewska – Łęczyca – ok. 14 km

Trasa rowerowa

∇ 1 dzień: Stryków (PKP) – Kębliny – Biała – Modlna – Ozorków – Śliwniki – Solca Wielka ok. 40 km

∇ 2 dzień: Solca Wlk.– Leźnica Wlk. – Bielawy – Leszno – Chorki – Garbalin – Topola Król. – Łęczyca ok.60 km

∇ 3 dzień: Łęczyca – Tum – Zagaj – Balków – Piątek – Bryski – Mętlew – Kwiatkówek – Łęczyca ok. 50 km

∇ Uroczyste podsumowanie, rozdanie nagród i zakończenie Rajdu przewidywane jest w łęczyckim Ratuszu w godzinach 14.00 – 15.00

∇ Podczas rajdu przewidziane jest ognisko ze wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych i pieczeniem kiełbasek, warsztaty, prelekcje, konkursy (m.in. konkurs wiedzy o województwie łódzkim) i inne niespodzianki.

∇ W sobotę uczestnicy rajdu będą mieli niecodzienną możliwość zwiedzenia jednostki wojskowej 1 batalionu Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej a w godzinach wieczornych, w Łęczycy wezmą udział w warsztatach artystycznych.

∇ Atrakcji jak zwykle nie zabraknie 🙂

REGULAMIN RAJDU i KARTA UCZESTNICTWA do pobrania (kliknij w link) 

 

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia (także wstępne deklaracje udziału) i pytania prosimy kierować na adres: centralnyluk@gmail.com

Niezdecydowanym polecamy zobaczyć galerię z zeszłorocznego wyśmienitego V Środkowopolskiego Rajdu Szlakiem w Centrum Polski (link).,  a także film z ubiegłorocznego rajdu (kliknij w link).

 

Szczegóły

Początek:
13 września, 2019
Koniec:
15 września, 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Centralny Łuk Turystyczny
Email
centralnyluk@gmail.com