Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Święto Flagi w Łęczycy na sportowo

2 maja, 2019

Święto Flagi w Łęczycy na sportowo

Na wyczekiwany, długi weekend majowy składają się m.in. Święto Pracy i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. To także czas pełen aktywności na świeżym powietrzu w promieniach majowego słońca 🙂

Święto Flagi w Łęczycy na sportowo

Szczególnie zachęcamy do aktywnego spędzenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja, które zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Choć dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy, nabiera on na popularności. Właśnie z tej okazji serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania ze sportowym akcentem.

Startujemy o godzinie 11:11 przed Ratuszem Miejskim, gdzie odbędzie się parada rajców. Tuż po niej wystartuje rajd rowerowy, do którego zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek i nie tylko. Trasa rajdu będzie liczyć 20 km, a patriotyczny peleton swój finisz będzie mieć w Parku Miejskim.

Tych, którzy nie zdecydują się na udział w rajdzie, a chcieliby skorzystać ze sposobności jazdy na jednośladzie, po paradzie rajców zapraszamy do Parku, gdzie czekać będzie na nich miasteczko rowerowe przygotowane przez łęczyckich funkcjonariuszy Policji, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Także w zielonej strefie Łęczycy już od godziny 11:30 wystartują inne, sportowe atrakcje. Miłośnicy Nordic Walking będą mieć nie lada gratkę, a to za sprawą specjalnych warsztatów przygotowanych z myślą zarówno o osobach regularnie uprawiających ten sport, jak i o nowicjuszach. Warsztaty to nie tylko teoria, ale i praktyka – przewidziany jest stretching, doskonalenie technik oraz  gry i zabawy integracyjne.

Te oraz inne atrakcje czekają na mieszkańców, którzy zdecydują się spędzić Święto Flagi wraz z nami w Parku Miejskim.

Święto Flagi w Łęczycy na sportowo

 

Ważna informacja dla uczestników rajdu rowerowego

Fragmenty trasy prowadzą przez Drogę Krajową oraz Drogi Wojewódzkie, dlatego w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu prosimy o stosowanie się do wytycznych przekazywanych przez lidera rajdu.

REGULAMIN RAJDU ROWEROWEGO W RAMACH „PIKNIKU PATRIOTYCZNEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA FLAGI”
ORGANIZOWANEGO PRZEZ URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZYCY W DNIU 2 MAJA 2019

1. Organizator imprezy: URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZYCY, WYDZIAŁ PROMOCJI, KULTURY I SPORTU.

2. Impreza: „PIKNIK PATRIOTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA FLAGI” organizowana jest w dniu 2 maja 2019 roku w godzinach 11.00-14.30 na terenie Gminy Łęczyca, Gminy Witonia, Gminy Góra Św. Małgorzaty i Miasta Łęczyca. W godz. 11.30 – 13.30 odbędzie się Rajd Rowerowy.

3. Podczas przejazdu na całej długości trasy Rajdu Rowerowego uczestnicy imprezy będą poruszać się w zwartej, uporządkowanej kolumnie.

4. Czoło kolumny prowadzone będzie na odcinkach dróg utwardzonych przez oznakowany samochód policyjny, którego nie wolno będzie wyprzedzić bez zgody organizatorów. Część trasy przebiegająca drogami gruntowymi (odcinek z Tumu przez łąki i most na Bzurze do parku w Łęczycy) odbywać się będzie bez eskorty patrolu policyjnego z zachowaniem szczególnej ostrożności.

5. Zaplecze końcówki peletonu będzie zabezpieczał samochód serwisowy organizatorów
z sygnalizacją ostrzegawczą, który w przypadku problemów technicznych czy wytrzymałościowych będzie udzielał pomocy.

6. Przejazd trasy będzie dostosowany do tempa i możliwości przeciętnych Uczestników. Celem organizatorów jest zademonstrowanie postawy patriotycznej społeczeństwa łęczyckiego i godne zamanifestowanie naszych symboli narodowych bez wprowadzania rywalizacji między sobą. Jazda rowerowa ma mieć formę rekreacyjną.

7. Nad bezpieczeństwem Uczestników Pikniku czuwać będą służby porządkowe wyznaczone przez Organizatora i Straż Miejską.

8. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdu Uczestników rowerowej części Pikniku Patriotycznego przez newralgiczne skrzyżowania ulic, ruch pojazdów będzie wstrzymany w miarę możliwości na czas przejazdu parady przez patrole Policji i Straży Miejskiej i osoby uprawnione przez organizatorów.

9. Przypadki konieczności niesienia pomocy medycznej zgłaszane są Organizatorowi, który w zależności od potrzeb, albo udziela pomocy przedmedycznej, albo zwraca się do służb medycznych zabezpieczających imprezę.

10. Udział we wspólnym przejeździe przez Łęczycę w ramach Rajdu Rowerowego mogą wziąć mieszkańcy Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego oraz odwiedzający nasze miasto. Osoby pełnoletnie uczestniczą w imprezie na własną odpowiedzialność, natomiast dzieci i młodzież tylko pod opieką osób dorosłych czy nauczycieli.

11. Uczestnicy zobowiązani są do stosowania się do poleceń Organizatora, w przypadku rażącego naruszania zasad regulaminu Organizator ma prawo wykluczyć Uczestnika z imprezy.

12. Wprowadza się identyfikatory dla służb porządkowych z emblematem Urzędu Miejskiego w Łęczycy i napisem ORGANIZATOR.

13. Podczas Imprezy obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu lub innych używek.

14. Podczas Imprezy obowiązuje zakaz używania otwartego ognia.

15. Podczas Imprezy zabrania się posiadania i używania szklanych butelek, noszenia ostrych i niebezpiecznych narzędzi.

OPRACOWAŁ:
WYDZIAŁ PROMOCJI, KULTURY I SPORTU URZĘDU MIEJSKIEGO W ŁĘCZYCY

Organizers

Urząd Miejski w Łęczycy
Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy