Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Otwarcie sezonu w Dolinie Skrzatów we Florentynowie

27 kwietnia, 2019

Dolina Skrzatów_Centralny Łuk Turystyczny

Magiczna kraina – Dolina Skrzatów we Florentynowie pod Parzęczewem

Dolina Skrzatów to magiczny Park Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji. Położona jest we Florentynowie pod Parzęczewem, 30 km na północny zachód od Łodzi. To malownicze miejsce otoczone lasami i polami pełnymi saren, dzików i jeleni.

W Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog. Do krainy Skrzatów (nie krasnoludków) wprowadza on wyłącznie tych, którzy są w stanie oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć przygodę.

W Dolinie Skrzatów odnajdziesz dziesiątki figur, domów, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieścią Skrzatologa i jego pochłoniętej pasją rodziny.

Jest to Kraina z dziecięcych marzeń, słowiańskich baj, stworzona przez ludzi z pasją, o której opowiedzą i zarażą miłością do historii, natury tworzenia. Opowieść o Skrzatach, to tradycja i filozofia słowiańskich plemion, wiedźm i wiedźminów. To historia Skrzatologa odkrywana na nowo w starej osadzie, gdzie czas stanął, byś mógł odpocząć. To kreacja świata, w którym i ty zostaniesz kreatorem, bez względu na wiek. Skrzaty podzielą się z Tobą swoją wiedzą, historią ich długiego życia… jego sensem. W Dolinie Skrzatów odkryjesz wspaniały świat natury i przygody. To nie jest zwykła rozrywka dla dzieci, to filozofia życia dla każdego z Was. Poczytaj, posłuchaj, podążaj za Skrzatami!

Otwarcie tegorocznego sezonu odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2019.

Do zobaczenia! 🙂

Details

Date:
27 kwietnia, 2019
Event Category:
Event Tags:
,
Website:
http://www.dolinaskrzatow.pl/

Organizer

Dolina Skrzatów
View Organizer Website