Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Mikołajki w Termach Uniejów

6 grudnia, 2019 - 8 grudnia, 2019

Mikołajki 2019 w Uniejowie_Jarmarki i inne uroczystości świąteczne 2019 w Centrum Polski
W tym roku Mikołajki w Uniejowie potrwają cały weekend. Rozpoczną się w piątek 6 grudnia, a zakończą dopiero w niedzielę 8 grudnia. Na jakie atrakcje można liczyć?

Zniżki na basen dla dzieci

Stało się już tradycją, że 6 grudnia, każde dziecko w czapce mikołajce może liczyć na zniżki na wejście do kompleksu termalno – basenowego. Ponadto dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Uniejów mogą liczyć na spotkanie z Mikołajem.

Żywa szopka

Od 6 grudnia będzie można podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, do której od kilku lat zwierzęta dostarcza ZOO Safari w Borysewie. Ta wyjątkowa dekoracja świąteczna jest nie lada atrakcją, chętnie odwiedzaną zarówno przez małych i dużych. Również i w tym roku, urokliwy żłóbek będzie dostępny dla zwiedzających aż do 6 stycznia, a więc święta Trzech Króli.

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na Jarmark produktów lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych

Od piątku do niedzieli, 6-8 grudnia,  pomiędzy godziną 12:00 a 18:00 na terenie przed Termami Uniejów można będzie zaopatrzyć się między innymi w takie produkty jak: wędliny, ryby, chleby, ciasta, powidła, miody, sery, soki, jaja, makarony i wiele innych. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich raczyć nas będą gorącymi pierogami, zupami i innymi domowymi daniami z przepisu naszych babć. Wszystkie sprzedawane produkty pochodzą z gospodarstw ekologicznych, tradycyjnych prowadzonych na terenie województwa łódzkiego, a większość z nich wpisana jest na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poza produktami spożywczymi będzie możliwość kupienia unikalnych ozdób świątecznych i drobnych upominków, które mogą stać się oryginalnym i wyjątkowym prezentem świątecznym, wykonanym własnoręcznie przez twórców ludowych.
Jeśli cenią Państwo wysoką jakość spożywanych potraw i chcą zaskoczyć swoich gości przy wigilijnym stole – nie może Państwa zabraknąć na naszym Jarmarku.

A.Ow

Jarmark 2019 w Uniejowie