Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Piątku

3 marca, 2019

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Piątku

Historia Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Piątku 3 marca 2019

Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei. 3 marca w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75 000 osób z 360 miast.

Na obszarze Centralnego Łuku Turystycznego bieg odbędzie się w Piątku, Geometrycznym Środku Polski.

Bohaterowie VII Edycji Biegu

W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca. 3 marca 2019 r. będzie dniem, gdzie w wielkiej wspólnocie Rodacy całymi rodzinami uczczą pamięć tych, którzy toczyli bezgranicznie ofiarną walkę z komunizmem o wolną, piękną i samodzielną ekonomicznie Polskę, o wolność w realizacji swoich planów dla każdego Polaka ponad podziałami – mówi Barbara Konarska, Rzecznik Prasowy Biegu.

Szczegóły

Data:
3 marca, 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
http://tropemwilczym.pl/

Miejsce wydarzenia

Piątek
Piątek, łódzkie 99-120 Polska + Google Map

Organizator

Fundacja Wolność i Demokracja
Email
sowiweb@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator