Gdzie pojechać z dzieckiem w łódzkim cz.1

Jedną z propozycji i atrakcji turystycznych Centralnego Łuku Turystycznego jest coraz popularniejsza Dolina Skrzatów – Park Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji. Jeśli zastanawiacie się, gdzie pojechać z dzieckiem w łódzkim, zdecydowanie polecamy to fantastyczne miejsce. Jest ono unikatowe i jedyne w swoim rodzaju z wielu powodów, które postaramy się Wam przybliżyć.

Gdzie natura miesza się z baśnią…

W dzisiejszych czasach mamy coraz bardziej ograniczony kontakt z naturą i coraz mniej możliwości uczenia się języka zwierząt i praw przyrody. Wszyscy dobrze wiemy jak bardzo jednak nam tego brakuje, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dolina Skrzatów to miejsce, w którym baśń spotyka się z naturą, a natura staje się piękniejsza, tajemnicza, wciągająca w baśń.

Słowiańskie opowieści

Poprzez barwne i wciągające opowieści Skrzatologa zamieszkującego Dolinę odkryjecie wiele sekretów leśnych stworów. Poznacie także bliżej historię, mitologię, kulturę, filozofię Słowian, w oparciu o które powstaje konstrukcja skrzaciego świata. Opowieści te przybliżą Wam wiele nieznanych dotąd, pasjonujących elementów z życia naszych przodków. Skrzatolog to zaangażowany pasjonat natury i historii, który poprzez ciekawe animacje, rozbudza pasję w dzieciach.

W Dolinie Skrzatów na Wasze pociechy czekają także inne atrakcje w formie warsztatów.

Zapraszamy do zobaczenia krótkiego filmu prezentującego Dolinę Skrzatów:

Wszystkie powyższe materiały zostały wykonane najnowszym smartfonem Huawei – Huawei P30 Pro.

 

Jak dojechać do Doliny Skrzatów:

Zapraszamy do baśniowej Doliny Skrzatów!

A już niebawem cz. II atrakcji dla dzieci w okolicach Łodzi – w kolejnym artykule zaprezentujemy Państwu wyjątkową Wioskę Indiańską Tatanka 🙂 Bądźcie z nami!

Jeśli zamierzacie zostać w okolicy nieco dłużej to polecamy noclegi i Restaurację Pomarańczowa, a także Hotel 105 w Zajeździe Katmar.